Ще три сімейні лікарі влилися до колективу Центру первинної медико-санітарної допомоги

Головлікар Сергій Георгіу розповів про найближчі плани.

З 1 серпня до роботи в Ренійському Центрі первинної медико-санітарної допомоги розпочали два молоді фахівці: Олеся Валеріївна Цибуленко почала обслуговувати мешканців міста Рені, а Ярослав Костянтинович Кейбаш – мешканців найбільшого в громаді села Новосільське, де в останні роки не було лікаря.

— Ми дуже раді тому, що у нас з'явилися молоді фахівці, які успішно пройшли інтернатуру, — каже головний лікар Служби сімейної медицини Сергій Федорович Георгіу. – Оскільки у них ще немає вислуги років, немає категорії та не укладено необхідний мінімум для молодого спеціаліста декларацій – 1260, вони можуть отримувати лише оклад, а він дуже скромний – 7,3 тис. грн. Але з першого дня їхньої роботи я написав наказ, щоб додати 50% посадового окладу із формулюванням «за складну напружену працю». Ярослав Костянтинович вже за перші два місяці роботи уклав 828 декларацій, збільшення їхньої кількості – це лише питання часу, адже у Новосільському мешканців багато. Щойно у лікаря збільшиться кількість декларацій, відповідно зросте і зарплата.

Сергій Федорович каже, що був здивований, коли в одному з регіональних ЗМІ з посиланням на виступ депутата Валерія Бабере на сесії Ренійської міськради пройшла інформація про те, що молодого лікаря в Новосільському, нібито, зобов'язали обслуговувати мешканців Орлівки, не надавши транспорту.

— Лікар Ярослав Костянтинович Кейбаш не виїжджає до Орлівки – це село обслуговує сімейний лікар Світлана Степанівна Кравцова, вона приїжджає щосереди, — повідомив С. Георгіу. — Причому найближчим часом ми приймемо на роботу досвідченого лікаря, який виявив бажання обслуговувати мешканців села Орлівка, це питання буквально кількох днів. Що стосується відсутності транспорту у лікаря в Новосільському, то це правильно. Знаєте ви чи ні, але 4 одиниці службового транспорту ми передали на потреби ЗСУ. Думаю, питання забезпечення молодого фахівця транспортом треба вирішувати, і тут я дуже розраховую на авторитет депутата від села Новосільське Валерія Федоровича Бабере. Він може в Новосільському організувати підприємців, мешканців села, щоби спільними зусиллями придбати для лікаря службовий автомобіль. Ми приймемо техніку на баланс – і фахівець буде мобільнішим (водійські права у нього є). Не треба дорогий і новий автомобіль, можна будь-який бюджетний варіант. Ми, у свою чергу, щоб створити молодому спеціалісту та його пацієнтам більш комфортні умови, підготували пакет документів на капітальний ремонт Новосільської амбулаторії. В останні роки в цій будівлі змінювали вікна та двері, але тут необхідна повна заміна комунікацій, а також ремонт даху та фасаду. За участю профільних фахівців складено кошторис на 4 мільйони гривень – і пакет документів уже подано до Міністерства розвитку громад та територій України: ми сподіваємось отримати ці кошти з державного бюджету у рамках «Програми з відновлення України».

До вищесказаного С. Георгіу додав, що нещодавно, після відповідних курсів до колективу Центру первинної медико-санітарної допомоги прийнята досвідчена лікарка Тетяна Дмитрівна Кіцен, вона обслуговуватиме дітей до 18 років.

— Що стосується обслуговування сільських мешканців, нагадаю: у селі Плавні є лікар, до села Долинське щодня приїжджає лікар з Рені, — каже С. Георгіу. – У селі Лиманське лікаря немає вже багато років, але жителів цього села по четвергах, а за потребою і по понеділках, обслуговує Ніна Василівна Міліченко. По вівторках вона приймає дітей та дорослих у селі Нагірне. Цього ж дня мешканців Котловини обслуговує сімейний лікар Вікторія Валентинівна Тимченко.

Ми зателефонували до депутата Ренійської міськради Валерія Бабере і він пояснив свою позицію:

— Як депутат у ході своєї роботи я часто буваю в колективах, у тому числі в  Новосільській амбулаторії, спілкуюся з людьми, дізнаюся про їхні проблеми — щоб допомагати їх вирішувати на відповідних рівнях, це нормальна депутатська практика роботи. Під час спілкування я дізнався, що зарплата нашого молодого лікаря нижча, ніж у медсестри, що він відмовився при вступі на роботу лікарем обслуговувати Орлівку, тим більше, що на той час продав особистий автомобіль. Ми обговорили цю ситуацію зі старостою Андрієм Дмитровичем Войновим та депутатом Ніною Іванівною Кокош, дійшли висновку, що треба допомагати молодому фахівцю. Тому я порушив проблему на рівні сесії. На сьогоднішній день наш лікар придбав інший автомобіль, оскільки наше село велике, йому необхідно виїжджати до тяжко хворих пацієнтів, які не в змозі особисто прийти в амбулаторію. Наскільки мені відомо, після мого виступу на сесії з проханням підтримати молодого фахівця, допомогти йому в роботі, лікарю обіцяли компенсувати вартість бензину. Сподіваюсь, що так і буде. Я вважаю, що всі разом ми повинні допомагати Ярославу Костянтиновичу. У нас у селі кілька років не було свого лікаря, зрештою він у нас з'явився. Причому фахівець наш, місцевий, Новосільське – його рідне село. Сьогодні ми просимо односельців якнайшвидше укладати з Ярославом Костянтиновичем декларації – щоб зарплата у молодого фахівця була якомога вищою. Щодо майбутнього ремонту Новосільської амбулаторії, то скажу так: її можна й позолотити, але без лікаря та середнього медперсоналу роботи не буде.

Староста села Андрій Войнов також підтримав позицію депутата: необхідно всебічно допомагати розвиватися і сільській охороні здоров'я, як і іншим соціально значимим установам. Депутат Ренійської міської ради Ніна Іванівна Кокош зауважила, що реальна допомога лікарю з боку мешканців Новосільської – це якнайшвидше заключення декларацій. Вона вважає: якщо свій лікар буде і у мешканців Новосільського, і у жителів Орлівки, то це буде позитивним кроком у розвитку охорони здоров'я громади. У чому, власне, усі зацікавлені.

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.